Csatkai Kisboldogasszony Búcsúban jártunk
Csodás gyógyulásokról, Mária jelenésekről és a Szent György-vonalak energizáló hatásáról vált híressé a kegyhely
Életemben először jártam a híres, nevezetes Csatkai Búcsúban. Tudva levő, hogy számos csodás gyógyulást tulajdonítanak az itteni forrás vízének és ún. Szűzmária jelenésekről is beszámolnak a tudósítások. Mindemellett kevés olyan kegyhely található az országban, ahol ún. Szent György-vonalak keresztezik egymást, melynek köszönhetően olyan erős az energetizáló tér, hogy pár perces ott-tartózkodás során képes feltölteni az auránkat, másnéven a testünket körülvevő biomágneses burkot.

"Ha arra járunk, Surinás Ferenc, a kegyhely gondnoka meg is mutatja, hogy pontosan hova kell állni. Az interneten fellelhető információk szerint sokat azonban nem szabad ott ácsorogni, mert könnyen 'túltölthetjük magunkat, ami ingerültséget, feszültséget okoz - mágneses energiáról lévén szó.
Csatkán 1792 óta folyamatosak a különböző testi bajokból való kigyógyulások: az első feljegyzett csoda Meizler Vilmosé volt, aki itt nyerte vissza látását, miután megmosdott a csatkai Szentkút vizében. Állítólag a forrás vize elsősorban lábfájás, illetve bénaság ellen hatásos."
Forrás: Sáhó Eszter / egy.hu /
Boldogságos Szűz Mária,
Magyarország Nagyasszonya
"Amint beszélik, a nép meg is van róla győződve, hogy 1862-ik évi augusztus 21-én délután csütörtöki napon Csöbönyei József zarándoknak, ki már a szent kútnál az önmaga által ásott barlangban lakott, amint a szent kút környékét söpörgette, megjelent egy árnyék forma alak, kinek azonnal a Jézus nevével köszönt: erre az alak elkezdett szólani s ezt mondta: » Én vagyok Gábriel főangyal, Szűz Máriának követje, hírül adatik a Szűz Mária tisztelőinek, hogy a holnapi napon reggel 9 órakor a Boldogságos Szűz ezen által kijelölt kedves helyen megjelenik s kijelöli az Ő tiszteletére építendő kápolna helyét, a Szent Kúthoz való menetkor énekeltessék 'Máriát dicsérni hívek jöjjetek' a Szent Kútnál pedig 'Üdvözlégy Mária, kit az Isten fia stb'. ezen hírt vidd be a faluba s mondd el amit láttál és hallottál« . E szavak után az angyal eltűnt.

Másnap augusztus 22-én reggel 8 órakor a falu népe, dolgát félbehagyva, a templomba összesereglett és a kántortanító vezetése mellett a Szent Kúthoz kiment. A remete a népet a hegytetőn várta térdelve s azután a kereszt előtt ment és vezére lett a népnek.A Szent Kúthoz érvén, találkoztak ott a környékbeli falu híveivel, kik hasonlókép ezen csodálatos jelenetre jöttek ide. A Szent Kútnál elkezdte a kántor énekelni: Üdvözlégy Mária stb. melynek éneklése alatt a zarándok mindenki nagy csodálkozására a kúttól megindult és úgy látszott, mintha őt a mennyei lelkek hívták volna, s vallomása szerint a Boldogságos Szűz Máriával és az angyalokkal indult is meg s azon a helyen állott meg hol a kápolna épüljön. Ott akik közel állottak, láttak a földön három ember alakot árnyékban, a középső nagyobb volt és ennek fején sárgás koronát, meg azon a helyen vékony füstöt az ég felé szállani, azon kívül kitűnő jó illatot is éreztek sokan, melyre a Boldogságos Szűz Mária nevét hangoztatták."
Forrás: neo206.blogspot.com
Két Szent György-vonal is található a völgyben
"A sétánk a völgyben folytatódik, pontosabban egy nagyon kedves úr invitál minket egy beszélgetésre. Mesél a kápolnáról, a gyógyulásokról, a völgyben húzódó Szent György-vonalakról, s oly szakavatottan, hogy időnként csak összenézünk! Tehát a Szent György-vonalakból itt kettő is található! Tény, hogy a pad (melyre leülünk) az egyik ilyen vonalra van elhelyezve. Érzékenységünk révén, már az első pillanatban megérezzük, hogy itt van valami! Forróság a lábainkban, mely csak árad, csak árad felfelé a testünkben..."
Forrás: www.orszagjaro.webnode.hu

"Az ősi elképzelés szerint Szent György-vonalak vagy más néven sárkányvonalak hálózzák be a Földet. Kialakulásuk a Föld mágnesességére vezethető vissza. Ezek egyfajta rezgések, energiarendszerek. Ahol a vonalak keresztezik egymást, azok az akupunktúrás pontok, hasonlóan az emberi test akupunktúrás pontjaihoz. A többszörös metszetek egyben szakrális, szentnek tekintett helyek.
Az energiakoncentráció hatalmas ezeken a területeken. Olyan erős az energetizáló tér, hogy lakni ezeken a helyeken nem egészséges és nem ajánlott, a túl sok energia nem kezelhető az ember számára. A Kárpát-medencének egyedülállóan kitüntetett szerepe van a Szent György-vonalak rendszerében, itt ugyanis az akupunktúrás pontoknak olyan sűrűsödése fedezhető fel, amely páratlan a Földön. Elsősorban templomokat, bazilikákat építenek ilyen pontokra. A papok a szent helyek építése előtt bemérték e vonalak találkozási pontjait, és meghatározott helyekre építették a templomokat. Hogyha hosszú ideig szeretnénk tartózkodni ilyen energetikai pontokon, az túltöltődéshez vezethet, melynek hatására ingerültebbek, idegesebbek, feszültebbek leszünk. A gyerekeknél túlzott aktivitás, állandó mozgáskényszer jelentkezhet túltöltődöttség esetén. A Szent György-kereszteződésekhez általában katedrálisokat építenek, míg a Ley-kereszteződéshez templomok oltára épül."
A testi-lelki feltöltődés szükségszerű és mindig időszerű
Ezáltal megelőzhetjük a különféle bajokat, az általános egészségügyi állapotromlástól, a depresszión át, a különféle "divatos" testi-lelki tünetekig. Rohanó világunkban a stressz, mint csendes gyilkos szedi tucatszámra az áldozatait. Pánikbetegség, szociális fóbia, paranoia, elhízás és az abból következő számos betegség, magasvérnyomás, szívinfarktus, gyomorfekély, bélelzáródások, daganatos megbetegedések egész sorának kialakulásáért felelős. Mentálisan és pszichésen talán soha nem volt még ilyen szinten leterhelve az emberiség és legfőképpen a nyugati, civilizált társadalom, mint napjainkban. Rengeteg elvárásnak kell megfelelünk, önmagunk és a társadalom felé egyaránt, a tanulmányainktól kezdődően, a gazdasági szerepvállalásunkon át, egészen a társadalomban betöltött pozíciónkig. A saját bőrünkön érezzük ennek a jeleit, hogy micsoda nyomás alatt vagyunk, nap mint nap és milye kevés idő jut magunkra voltaképpen, főleg minőségi énidő. Pedig ez létfontosságú ahhoz, hogy megőrizzük az egészségünket és kellő önismeretre tegyünk szert.
Túlságosan elszakadtunk a természettől és ez az egészségünknek sem kedvez.
A régi időkben, az ember a természet részét képezte, hasznos tagja volt, nem csak az emberi társadalomnak, hanem magának a természetnek is. Figyelt a környezetére, olvasott a jelekből, megfigyelte a természetet, az évszakokat és a növény, valamint az állatvilágot, így alakította ki önnön szokásrendszereit, világnézetét és a vallási kultuszait. A természetben, az elemekben, a növényekben és az állatvilágban, a teremtett világban látta meg Istent és úgy áldozott neki, hogy nem szegte meg az Isteni Rendet, a természet törvényeit.

Ha megbetegedett, akkor is a természethez fordult segítségért, hisz nem volt patikus, maximum füves ember, nem volt professzor, helyette viszont volt sámán, aki egyszerre nem csak a fizikai világban, de a szellemvilágban is közben járt a betegért. Az élelmét, az életterét, az otthonát, és az orvosságát, valamint a hiedelemvilágát egyaránt a természet adta számára. Földanya gondoskodott róla, hogy legyen mit ennie, innia, legyen az évszakoknak megfelelő öltözete, orvossága és minden egyéb, ami a teljes élethez kell. Ugyan nem volt tv készüléke, sem okostelefonja, de ismerte és használta is a meséket, főként tanító jelleggel. Nem volt pénze, de bolt sem, ahol elkölthetné azt, viszont voltak megfelelő eszközei és képességei ahhoz, hogy élelmet szerezzen magának. De ami a leglényegesebb, hogy élő kapcsolatban állt a természettel, a természeti elemekkel és azon keresztül a Teremtővel. Gondoljunk csak bele, hogy mennyi felesleges és romboló stressztől kímélnénk meg magunkat, ha csak egy kicsit is több időt töltenénk a természetben, s mennyire jótékony hatással volna ránk, emberekre, az egészségünkre. Friss, oxigéndús levegő, a napfény melege, hűsítő víz, csodálatos állat és növényvilág, no meg erőhelyek, melyek kedvező hatást gyakorolnak a szervezetünkre, s szerepet játszanak, mind a megelőzésben, mind a gyógyulásban és a regenerálódásban.
Változtass, hogy változhass, s a világ fénybe borul.
Végezetül pedig egy kis kedvcsináló videó, hogy miért is érdemes ellátogatni Csatkára;
- Lauscher Alexander -