Iskolakezdés, a nagy mű folytatása
Eljött az iskolakezdés ideje, megnyíltak az iskolakapuk a diákok előtt. Ennek nyomatékot adva, a természet is ősziesre fordult, vagyis némineműleg lehűtötte a kedélyeket, kicsit komorabb oldaláról mutatkozott meg. Mintha minden azon volna, hogy tudatosítsuk magunkban, hogy feltöltődve, a sok napsütésnek köszönhetően, teli D-vitaminnal és ennek megfelelően, erős immunrendszerrel, ideje folytatnunk, amit abbahagytunk. A diákok részéről a tanulmányaikat, a pedagógusok részéről az oktatást, az iskolai büfések részéről a vendéglátást és így tovább.
Az élet iskolája is megnyitotta kapuit
Mármint szimbolikusan, hisz az iskolakezdés, a tanévkezdés kitűnően tükrözi, illetőleg nyomatékosítja a tudatalattinkban, hogy ideje felvenni a vándorbotunkat és nyakunkba venni a földi és egyben a szellemvilágot, új benyomásokat, új megtapasztalásokat szereznünk, s ezáltal új világnézetre szert tennünk. Megújíthatjuk, felfrissíthetjük a hitünket is, új lendületet adhatunk neki és kitágíthatjuk a tudatosságunkat is, s ezáltal még teljesebb életet élhetünk, még több jóval ajándékozhatjuk meg a környezetünket és a szeretteinket.
Te is vetted a jeleket? Meghallottad a hívást?
Hirtelen jött ősz, lehűlés, csapadék. Ugyan már napokkal ezelőtt kezdett finoman ősziessé válni az időjárás, köszönhetően az esti lehűléseknek, illetve az egyre rövidülő napszakoknak, ám valamelyest a közhangulatban is észrevehető volt ama bizonyos váltás rohamos közeledése. Nyilvánvalóan a nyárzáró programok, fesztiválok is egyfajta záró akkordjai voltak a nyárnak, mely a kollektív tudatban felkészítettek minket (tudat alatt) a tanévkezdésre és az ősz közeledtére.
Figyeljünk a testünk jelzéseire
Bizonyos testi jelzések is mutatkozhatnak egy-egy évszakváltás közeledtével, vagy épp a határmezsgyén. Kezd berendezkedni a testünk az őszre, a hűvösebb, csapadékosabb időjárásra, a hosszabb estékre és a rövidebb nappalokra. Új szokásokat vesz fel, kezdi elraktározni a vitaminokat és a különféle tápanyagokat és egyben méregtelenítésbe is kezd. Kiürülnek a szervezetünkből a nyár folyamán bevitt tápanyagokból lerakódott salakanyagok, mérgek, haszontalan dolgok, hogy tudjon alkalmazkodni az őszhöz, s a megnövekedett tápanyagbevitelnek is legyen kellő helye és táptalaja az emésztéshez. Átlagban több élelmet veszünk magunkhoz ősszel, mint nyáron, mert kevesebb a napsütéses órák száma és hűvösebb az idő, ennek megfelelően "rakni kell a tűzre", hogy a gépezet megfelelően működjön.
Kövesd a lélek rezdüléseit
Lelkünk, szellemünk, önnön tudatunk ugyanúgy érzékeli ezen változásokat, s ugyanúgy kell rájuk készülnie, új ruhába öltöznie, akárcsak a testünknek. Ilyenkor különféle módon hívja fel a figyelmünket ezen folyamatokra, úgy mint hangulatváltozás, érzékenyebbé válhatunk bizonyos külső, belső hatásokra, megváltozhat az észlelésünk, különféle emlékek, érzések merülhetnek fel bennünk, érzékenyebbé válhatunk egy időre akár a szellemvilág jelzéseire is, stb. Bár az iskolában már alapszinten és ugyan kevés óraszámban már tanítják relaxálni a gyerekeket és jótanácsokkal ellátni őket, de van még hová fejlődni, jócskán, ezen a téren (is).
De mi lesz a felnőttekkel?
Ki, mit hoz otthonról
Ugye számodra is ismerősen cseng ez a mondat. Hányszor, de hányszor találkozunk vele az életben. És visszagondolva, mekkora erővel bír ez a régi és nagyon is igaz és aktuális szólás, "ki, mit hoz otthonról". Ugye mennyivel egyszerűbb lett volna bizonyos helyzetekben, ha anno a mi szüleink is már ezen szellemiségben neveltek volna minket és mennyi, de mennyi mindentől megtudtuk volna védeni önmagunkat? Túlzott stressz, teljesítési kényszer, skatujázás, degradáló kijelentések, negatív mentális programok, megaláztatások, felesleges körök futása, lelkiismeretfurdalások tömkelege, alaptalan szégyenérzet, kisebbségi komplexus és még sorolhatnám naphosszat.
Ugye tudjuk már, hogy mi a dolgunk szülőként, hogyan tudjuk igazán felkészíteni gyermekeinket az életre?
3 János 1:2 HUNK "Szeretett barátom, kívánom, hogy mindenben jól legyen dolgod, és légy egészséges, a mint jó dolga van a lelkednek."
Lauscher Alexander